C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez Adrianski » 2016-11-13, 13:35

Witam moi drodzy mam problem z moja Audi a6 c6 3.0 tdi z 2004 , mianowicie po odpaleniu na zimnym silniku przez chwile wariunja obroty oraz silnik podskakuje i lekko buja, puszcza duza chumre dymu, gdy juz sie rozgrzeje chodzi bez zarzutu rowno i nie kopci.Dodam jeszcze ze auto stracilo na mocy wciskam gaz w podloge i auto prawie w ogole nie jedzie(skrzynia automatyczna). Bardzo prosze o pomoc.Kazda informacja sie dla mnie liczy. Pozdrawiam
Adrianski
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-11-13, 13:31
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2004
Imię: Adrian

Re: C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez dziii » 2016-11-14, 08:41

Masz dostęp do VACDS ? sprawdź chociaż korekcję wtrysków na blokach pomiarowych, choć i to nie gwarantuje, takiego samego sprawdzenia jak wyciągnięcie ich i sprawdzenie na stole. Jakieś inne objawy masz ? Ja długo kręci rozrusznik przy porannym odpaleniu ? Co miałeś z autem do tej pory robione ? problem pojawił się dopiero po tym jak temperatura zewnętrzna spadła dość mocno ?
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez Adrianski » 2016-11-14, 13:21

Dokladnie problem pojawil sie dopiero jak spadla temperatura rozrusznik kreci ze 2 sekundy i odpala. W Aucie nie bylo nic robione gdyz niedawno je kupilem, podpinajac pod komputer nie pokazuje zadnych bledow.Do tego jeszcze przy odpalaniu lekko slychac lancuch na ok sekunde pozniej chodzi normalnie.. Nie ufam mechanikom dlatego kieruje to pytanie na forum aby nie ponosic nie potrzebnych kosztow.Licze ze ktos mi doradzi od czego powinienem zaczac
Adrianski
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-11-13, 13:31
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2004
Imię: Adrian

Re: C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez dziii » 2016-11-14, 14:32

Nikt Ci nie oceni auta na odległość. Jeśli słychać łańcuszek to napinacze pewnie już nie pracują tak jak być to powinno i może sam łańcuch jest już w opłakanym stanie. Czy po paru minutach problem ustaje a silnik zaczyna chodzić równo i bez falowania obrotów ? Co się dzieje podczas pierwszych metrów jazdy ? jak auto jedzie ? jak skrzynia zmienia biegi ? masz jakieś drgania podczas jazdy po równym asfalcie ? Tak jak pisałem wyżej, że warto by się zainteresować stanem faktycznym wtrysków niż może być za późno. Koszty za sprawdzenie poniesiesz lecz to kropla z ewentualnymi później kosztami naprawy przez lejące wtryski.
Auto traci moc w określonych warunkach ? Sprawdzałeś wgl. co Ci komp pokazuje za błędy?
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez Adrianski » 2016-11-15, 21:38

Witem dziii:) chodzilo mi bardziej o pierwsze kroki ktore powienienem podjac aby nie wydawac bez sensu pieniedzy:) Tak po minucie doslownie silnik zaczyna pracowac normalnie , skrzynia zmienia biegi normalnie , drgania sa ale bardziej stawilem na nie wywarzone kola lub jakies lozysko ktore delikatnie chuczy, auto troche zamula trzeba naprawde mocno wcisnac gaz dopiero przy samym koncu zaczyna jechac.Podnialem pod kompa i zadnych bledow nie pokazal :((( Co bys proponowal na poczatek? moze zaczac od wymiany swiec , przepustnicy i zaworu egr? nie znam sie na tym wiec licze ze cos mi podpowiesz pozdrawiam
Adrianski
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-11-13, 13:31
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Rok: 2004
Imię: Adrian

Re: C6 PROBLEM Z ODPALANIEM NA ZIMNYM , DYMI POMOC

Postprzez dziii » 2016-12-04, 14:01

Sprawdż pod VCDS korekcje wtrysków na blokach pomiarowych. Od tego bym załącz sprawdzanie, wiadomo że takie sprawdzanie nie można porównywać z wyciągnięciem wtrysków i sprawdzeniem ich na stole, ale da już jakiś obraz rzeczy. Spania nie zwiększyło Ci się ? nie masz dużej chmury białego dymu po przejechaniu kilku set metrów ? czy spaliny na postoju wydobywające się z rury nie są bardzo żrące ? Czy przy odpalaniu rozrusznik nie staje na ułamek sekundy ? czy nie zauważyłeś przybywającego oleju w silniku ? odpuść narazie sobie wizytę u mechanika bo będzie cię doić bez końca :/
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron