Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Postprzez krystian920 » 2016-08-03, 18:20

Witam tak jak w tytule nie zawsze ale zdarza sie ze przy zimnym silniku przy odpaleniu potrafi przydymić na bialo na 5 sekund i ustaje pozniej zero dymku. Czy kots sie spotkal z takim objawem ? Czy to moje wtryski sie juz koncza ? przebieg 235tys auto mam od 2.5 roku i zero problemow mechanicznych. Nie ubywa plynu nie przybywa oleju, nie zawiesza sie przy odpalaniu , obroty sporadycznie mi faluja lecz jest to wina poduszki bo wywaliło mi blad poduszki (brak czasu na wymiane, ale musze sie za to zabrac szybko). Ktos moze mial doczynienia z takim podkapcaniem ?
krystian920
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2015-03-23, 09:48
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2004
Imię: Krystian

Re: Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Postprzez Piotruś » 2016-08-03, 18:35

krystian920 napisał(a):Czy to moje wtryski sie juz koncza ?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak.
Ale to wróżbiarstwo. Musiałbyś to pokazać komuś kumatemu i mocno zaprawionemu w bojach.
Samo określenie "białego dymu" może oznaczać niemal "wszystko", włącznie z całkiem neutralnym "zjawiskiem" pary wodnej.
Jeżeli jednak jest to TEN rodzaj dymu, o którym myślę to tak, można podejrzewać wtryskiwacze. Przebieg, jeśli prawdziwy jak i typ silnika (BMK) również do takiej TEORII pasują.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 6540
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Postprzez krystian920 » 2016-08-03, 18:40

tez mi sie to wydaje bardzo prawdopodobne, para wodna to raczej to chyba nie jest bo nawet w cieple dni auto potrafiło dosyć mocno na te 3-5 sekund zakopcić
krystian920
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2015-03-23, 09:48
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2004
Imię: Krystian

Re: Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Postprzez krystian920 » 2016-09-07, 19:44

Dla wyjaśnienia pojawiającego się niebieskawego dymu przy odpalaniu ...okazało się ze umarła turbosprężarka, nie wydawała niepokojących głosów moc taka jak zwykle jedynie przepuszczała olej który przy odpalaniu spalał się w komorze silnika. Miala spory luz wirnik turbosprężarki miał okolu 0.5 cm luzu po długości ( pracował przód-tył a tego luzu nie powinno być w ogolę, luz po przekątnej wiadomo ze powinien być ale tez minimalny u mnie pojawił się dosyć spory). Wiec dbajcie o nie moja przejechała 240tys km myślę ze już miała prawo zakończyć swój żywot :) Pozdrawiam
krystian920
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2015-03-23, 09:48
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2004
Imię: Krystian

Re: Przy odpaleniu przez 5 sek bialy dym

Postprzez mietek69 » 2016-10-21, 19:58

Podepnę się pod temat kopcenia na biało. Autko moje jak w profilu, przebieg 290tyś km. Wtryski wymienione na początku września na nowe (stare nie dawały żadnych złych objawów- tylko korekty poza zakresem). Póki było ciepło rano to było ok, odkąd przyszły chłodne poranki chwile po odpaleniu pojawia się lekki dymek, a odkąd pada problem się nasilił. Biały dymek występuje tylko na wolnych obrotach i aż się auto rozgrzeje do 80st.C. Na ciepłym czysto.
Zrobiłem na nowych wtryskach zaledwie 3000km, są dobrze dobrane i zakodowane prawidłowo, cały czas leje paliwo z shella, błędów na vagu brak, odczyty ciśnień i temperatur dobre, płynu chłodniczego nie ubywa. Czy te auta tak mają w wilgotne i zimne dni?? Czy ktoś już miał coś podobnego po wymianie?? Dziś dzwoniłem do znajomego z serwisu Audi i do Krakowskiego oddziału BOSCH i żaden się nie spotkał z nowymi wtryskiwaczami, które tak szybko by padły...
Ps.Wstawiam foto tego co było dziś rano. z

Obrazek
mietek69
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-10-21, 19:13
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron