START STOP program

START STOP program

Postprzez CzeskieAudi » 2018-10-20, 18:55

Na początek dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post i od razu sprawa. Potrzebuję odwrócić działanie przycisku START STOP (czyli po odpaleniu silnika wyłączony) oraz wykasować komunikat o przeglądzie. Mam wtyk (interfejs) OBDII na bluetooth oraz starszy po kablu (niebieski). Brakuje mi programu którym mogłabym to zrobić. Czytałam o dodawaniu 60 i podejrzewam, że będę umiała to zrobić.
Czy mógłby ktoś polecić program, którym mogłabym to zrobić przez telefonem albo laptopem. A może ktoś ma taki program podrzuć np. mailem.
Z góry dzięki
Ewa
CzeskieAudi
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-10-20, 18:45
Model: A6 C7
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0 TDI ASB 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2011
Imię: Ewa

Re: START STOP program

Postprzez kkgg » 2018-10-26, 19:21

Jeśli dobrze rozumiem takim zwykłym interfejsem diagnostycznym za kilkanaście złotych tego nie zrobisz.
Potrzebujesz specjalnego kabla i oprogramowania dedykowanego do grupy VAG. I tu znowu - nie ma jednej wykładni jaki kabel trzeba by kupić żeby miało to sens. Na rynku jest sporo różnych kabli ale nie wiadomo czy będą działać albo czy czegoś nie spalisz przy próbie modyfikacji.

Z rozwiązań "konsumenckich" możesz poszukać OBDeleven - chyba potrzebujesz wersji pro żeby zmienić to czego chcesz.

Ostatnia opcja - znajdź w swojej okolicy polecany zakład który ogarnia elektronikę w Audi i idź do nich. Jeżeli start stop to jedyna rzecz którą chcesz zmienić to zamkniesz się pewnie w 200pln i będziesz mieć gwarancję że niczego nie spalisz.

Ewentualnie, możesz też poczekać na inne dobre rady, ale lojalnie ostrzegam że możesz się nie doczekać, podobnie jak ja.
C7 (zwłaszcza po lifcie) to jeszcze zbyt młody i zbyt skomplikowany model żeby rozpalić to forum dyskusjami domorosłych dłubków ;)
kkgg
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2017-03-28, 15:28
Model: A6 C7
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Rok: 2015
Imię: Krzysiek


Powrót do C7 (2011-2018)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości